Seltskond

& kunst

Meie arvates on maalimine lõbus kunst nii et võta kaasa oma sõbrad, lemmikjook ja tule naudi lõbusat õhtut koos meiega! Lihtne ja lõbus elamus!

Marianna Jõemaa

Perenaine ja omanik

Tutvustus lisamisel …

Inger-Liis Heinsoo

Kunstiline juhendaja

Inger-Liis on samuti üks neist, kes kunsti kaugeks ei pea, sest joonistamine, maalimine ja loomine on juba lapseeast hingelähedased olnud. Olles pärit Hiiumaalt, tegeles Inger-Liis põhikooli ja gümnaasiumi kõrvalt palju kunstiloomega, sealhulgas pildistades, tantsides, lauldes, maalides, joonistades või mõnd pilli mängides.

Maalimine muutus suuremaks huviks alates põhikooli lõpust, kui uue hobi korras õppis Inger-Liis 7 aastat Ott Lambingu käe all Kärdla Kultuurikeskuse maaliateljees.

Peale gümnaasiumi viis tee paratamatult teisele poole merd kunstikõrgharidust omandama ja seda alates 2018. aastast Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal.

Aja olemasolul tegeleb Inger-Liis hetkel samuti kooli kõrvalt tantsimise ja maalimisega ning on avatud erinevate kunstiprojektidega kaasa minema.

Aili Sture

Kunstiline juhendaja

Aili on tegelenud kunstiga täpselt nii kaua, kui kaugele tema mälestused tagasi lapsepõlve ulatuvad. Joonistamine ning maalimine on alati kuulunud Valgast pärit neiu ellu.

Kui ükspäev pidi otsustama, kus haridusteed pärast põhikooli jätkata, oli kindel soov jätkata Tartu Kunstigümnaasiumis. Kunstieriharidusega läbinud gümnaasiumi, oleks olnud järgmine samm astuda Eesti Kunstiakadeemiasse, kuid elu veeretas kätte teised kaardid. Avanes võimalus õppida kolm aastat Soomes, soome keelses õppes, audiovisuaalset kommunikatsiooni ja infotehnoloogiat. Pärast kooli lõpetamist Soomes, alustas Aili 2013 aastal õpinguid moestilistika erialal Eesti Kunstiakadeemias, mille ka edukalt lõpetas 2016 aastal.

Kogu eelmainitud periood mahutab endas hulganisti erinevaid projekte nii stilistina, kunstnikuna kui ka assistendi/korraldajana.

Keilin Kangur

Kunstiline juhendaja

Tutvustus lisamisel …

Mia Rulli

Kunstiline juhendaja

Mia on pärit väikelinnast Kehrast ja juba tähtede seisust sünniajal on paigas olnud see, et kunstnik ta on ja teisiti ei oska Mia end ette kujutadagi. Õppides juba lapsest saadik kunsti nii erinevates koolides kui ka kõigilt ja kõigest enda ümber on just kunst Mia jaoks võimalus ennast avada.

Erialaselt õpib ja toimetab Mia parasjagu Eesti Kunstiakadeemias animatsiooniga, kus ta saab kõiki meediumeid lahedalt segada. Mia arvates leiab inspiratsiooni kõikjalt ning tuleb vaid sellest luua.

Enim hingelähedane on Miale loodus, mis viib teda tihti tagasi kodupaika.

Maili Kukke

Kunstiline juhendaja

Loomingulisus on alati käinud Mailiga kaasas. Ta on sündinud kunstnik oma natuurilt. Maili loomingu teekond sai alguse juba esimestest eluaastatest, kui Maili läks oma esimesse tantsutundi. Tants on siiamaani tema üks peamiseid praktikaid, et saada kontakti iseendaga.

Ta on katsetanud erinevaid kunstivaldkondi improteatrist kuni fotograafiani. Pärast gümnaasiumi lõppu läks Maili üheotsapiletiga Balile, maailma ja iseennast avastama.

Viimastel aastatel on Maili suurimaks kireks ja südameloomeks saanud maalimine. Ta armastab vaadelda ja uurida loomingulist protsessi.

Iga päev mõtleb ta oma kunstist ja avastab enda stiili, et kunst hõlmaks veelgi rohkem tema erinevaid eluvaldkondi.

Luisa Harjak

Juhendaja

Luisa on meie toredas tiimis aastast 2020 ja aitab kõikidel osalejatel isiklikud meitriteosed samm-sammult juhendamise abil valmis saada. Luisa jagab soovitusi erinevate tehnikate ja loomulikult ka värvivaliku puhul.

Luisa on pärit Hiiumaalt ja juba väikesest peale on ta kunsti vastu huvi tundnud. Algklassides käis Luisa kunstiringis ja vanemaks saades Hiiumaal, Kärdla kultuurikeskuse maaliateljees. Ülikooli valikul sai samuti määravaks huvi kunsti vastu ning alates 2018. aastast õpib Luisa Eesti Kunstiakadeemias meediagraafikat. Kooli ja töö kõrvalt tegeleb ta veel vabakutselise graafilise disainerina ja kunstnikuna.

etEesti