Seltskond

& kunst

Meie arvates on maalimine lõbus kunst nii et võta kaasa oma sõbrad, lemmikjook ja tule naudi lõbusat õhtut koos meiega! Lihtne ja lõbus elamus!

Marianna Jõemaa

Perenaine ja omanik

Tutvustus lisamisel …

Luisa Harjak

Juhendaja

Luisa on meie toredas tiimis aastast 2020 ja aitab kõikidel osalejatel isiklikud meitriteosed samm-sammult juhendamise abil valmis saada. Luisa jagab soovitusi erinevate tehnikate ja loomulikult ka värvivaliku puhul.

Luisa on pärit Hiiumaalt ja juba väikesest peale on ta kunsti vastu huvi tundnud. Algklassides käis Luisa kunstiringis ja vanemaks saades Hiiumaal, Kärdla kultuurikeskuse maaliateljees. Ülikooli valikul sai samuti määravaks huvi kunsti vastu ning alates 2018. aastast õpib Luisa Eesti Kunstiakadeemias meediagraafikat. Kooli ja töö kõrvalt tegeleb ta veel vabakutselise graafilise disainerina ja kunstnikuna.

Aili Sture

Kunstiline juhendaja

Aili on tegelenud kunstiga täpselt nii kaua, kui kaugele tema mälestused tagasi lapsepõlve ulatuvad. Joonistamine ning maalimine on alati kuulunud Valgast pärit neiu ellu.

Kui ükspäev pidi otsustama, kus haridusteed pärast põhikooli jätkata, oli kindel soov jätkata Tartu Kunstigümnaasiumis. Kunstieriharidusega läbinud gümnaasiumi, oleks olnud järgmine samm astuda Eesti Kunstiakadeemiasse, kuid elu veeretas kätte teised kaardid. Avanes võimalus õppida kolm aastat Soomes, soome keelses õppes, audiovisuaalset kommunikatsiooni ja infotehnoloogiat. Pärast kooli lõpetamist Soomes, alustas Aili 2013 aastal õpinguid moestilistika erialal Eesti Kunstiakadeemias, mille ka edukalt lõpetas 2016 aastal.

Kogu eelmainitud periood mahutab endas hulganisti erinevaid projekte nii stilistina, kunstnikuna kui ka assistendi/korraldajana.

Inger-Liis Heinsoo

Kunstiline juhendaja

Inger-Liis on samuti üks neist, kes kunsti kaugeks ei pea, sest joonistamine, maalimine ja loomine on juba lapseeast hingelähedased olnud. Olles pärit Hiiumaalt, tegeles Inger-Liis põhikooli ja gümnaasiumi kõrvalt palju kunstiloomega, sealhulgas pildistades, tantsides, lauldes, maalides, joonistades või mõnd pilli mängides.

Maalimine muutus suuremaks huviks alates põhikooli lõpust, kui uue hobi korras õppis Inger-Liis 7 aastat Ott Lambingu käe all Kärdla Kultuurikeskuse maaliateljees.

Peale gümnaasiumi viis tee paratamatult teisele poole merd kunstikõrgharidust omandama ja seda alates 2018. aastast Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal.

Aja olemasolul tegeleb Inger-Liis hetkel samuti kooli kõrvalt tantsimise ja maalimisega ning on avatud erinevate kunstiprojektidega kaasa minema.

en_USEnglish